Oferta szkoły

Oferta Szkoły Podstawowej nr 7 im. Obrońców Westerplatte w Skarżysku-Kamiennej

DRODZY RODZICE !

Z pewnością chcieliby Państwo zapewnić swojemu dziecku właściwy poziom nauczania oraz możliwość rozwijania zainteresowań w miłej, bezpiecznej atmosferze, pod okiem wykwalifikowanej
i odpowiedzialnej kadry pedagogicznej.

Nasza Szkoła jest miejscem, które w pełni zaspokoi Państwa oczekiwania.

Miła atmosfera i bezpieczeństwo

Zapraszamy do  Szkoły z Klimatem, gdzie panuje  przyjazna i rodzinna atmosfera. Tu każde z dzieci czuje się zauważone i docenione. Jesteśmy Szkołą dbająca o potrzeby uczniów i ich rodziców.
Oferujemy naukę w nowoczesnych salach lekcyjnych, wyposażonych w tablice interaktywne i pomoce dydaktyczne dostosowane do wieku uczniów i specyfiki przedmiotu.
Na terenie placówki zapewniamy bezpieczeństwo - obiekt jest monitorowany.

Dobrą szkołę tworzą dobrzy nauczyciele

Nasza kadra to dobrze wykształceni nauczyciele z doświadczeniem i pasją – otwarci na potrzeby każdego dziecka, z zaangażowaniem wykorzystujący w swojej pracy aktywizujące metody nauczania tak, by uczeń chciał zdobywać wiedzę.

Pomoc psychologiczno – pedagogiczna

Uczniowie z trudnościami otoczeni są tu szczególną troską i znajdują adekwatną pomoc. Pozostają pod opieką szkolnego pedagoga, psychologa, surdopedagoga, logopedy, neurologopedy,  socjoterapeuty i mediatora, terapeuty, biorąc udział w dodatkowych zajęciach prowadzonych zgodnie z zaleceniami poradni psychologiczno-pedagogicznych.

Organizowana jest pomoc dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej (dożywianie, wyprawki oraz stypendia).

Oferta edukacyjna

Poza realizacją obowiązujących programów nauczania oferujemy różnorodne zajęcia pozalekcyjne:

• SKS dla młodszych i starszych ( piłka nożna dziewcząt i chłopców, piłka siatkowa dziewcząt)
  • gimnastyka korekcyjna
  • basen ( klasy II )
  • zajęcia taneczne
  • zespół wokalno-instrumentalny
  • szachy
  • koło plastyczne
  • koło informatyczne
  • koło matematyczne
  • koło teatralne
  • koło polonistyczne
  • projekty edukacyjne

Zajęcia prowadzone przez nauczycieli naszej Szkoły

• Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze
  • Zajęcia rozwijające umiejętności matematyczne, polonistyczne, przyrodnicze, naukowe

Zajęcia rozwijające kompetencje społeczne

• Samorząd  Uczniowski ( duży i mały)

Nauka języków obcych

• Język angielski od kl. I
  • Język niemiecki w kl. VII, VIII
  • Język rosyjski w kl. VII, VIII
Dodatkowo na terenie placówki szkoła Perfekt oferuje naukę języka angielskiego ( odpłatnie).

Świetlica Marzeń od 7.00 do 16.00.

Mocną stroną naszej Szkoły jest opieka w świetlicy w godzinach dostosowanych do potrzeb uczniów i ich rodziców. Wspólnie z biblioteką szkolną organizowane są w niej różnorodne, ciekawe projekty edukacyjne  przy udziale nie tylko dzieci, ale też ich rodziców i dziadków.

W ramach świetlicy dzieci również odrabiają lekcje, rozwijają zainteresowania.

Stołówka szkolna.

W Szkole funkcjonuje stołówka, która wydaje dwudaniowe obiady, przygotowane w szkolnej kuchni, uwzględniające potrzeby żywieniowe dzieci.

Tradycja.

•  Od lat w naszym mieście jesteśmy najlepszą szkołą w sporcie.
  • Projekt " Anioły są wśród nas"
  • Dzień Patrona
  • Dzień przeciw przemocy
  • Dzień pustej klasy
  • Promocja szkoły- spotkanie dla przyszłych uczniów i ich Rodziców
  • Maj-ą talent  - koncert
  • Dzień sportu
  • Piknik
  • Uczniów wyróżnia czerwona TARCZA oraz szkolne, granatowe  t-shirty .
  • Tradycje są dla nas bardzo ważne. Nie tylko historia szkoły, Patrona i patriotyzm, ale również polskie zwyczaje świąteczne, kiermasze, pikniki i dni rodziny - to wydarzenia na stałe wpisane w nasze życie szkolne.
  • Nauczyciele organizują wycieczki autokarowe, rajdy piesze i rowerowe, ogniska.
  • Oferujemy wspólne wyjścia na ciekawe filmy, spektakle teatralne, operowe, muzyczne. Bierzemy udział w projektach Muzeum Orła Białego, MCK, Nadleśnictwa i inne.
  • Nasi uczniowie są laureatami i zwycięzcami w wielu dziedzinach nauki i sztuki.
  • Rada Rodziców funkcjonująca w szkole wspiera inicjatywy Szkoły.

Oferujemy fachową, kompetentną, życzliwą obsługę  szkolnego sekretariatu.