Utworzono dnia 06.10.2022, 19:14

We wrześniu nasza szkoła dołączyła do programu #LaboratoriaPrzyszłości w ramach, którego trafił do nas następujący sprzęt:

-drukarka 3D Zortrax;

-mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami;

-lutownica;

-kamera przenośna cyfrowa wraz z akcesoriami;

-mikroport z akcesoriami;

-oświetlenie do realizacji nagrań;

-mikrofon kierunkowy z akcesoriami;

-aparat fotograficzny z akcesoriami;

-gogle wirtualnej rzeczywistości;

-robot edukacyjny wraz z akcesoriami;

-Ped 3D z akcesoriami;

-mikrofon nagłowny z akcesoriami;

-dyktafon;

-słuchawki studyjne;

-teleskop z akcesoriami

Nauczyciele w dalszym ciągu uczestniczą w szkoleniach z obsługi oraz użycia otrzymanego sprzętu. Część akcesoriów jest już wykorzystywana na zajęciach szkolnych.

Poprzez naukę programowania z wykorzystaniem robotów SkriBot doskonalone są kompetencje społeczne, intelektualne, umiejętność współpracy i logicznego myślenia, a także w atrakcyjny sposób, bo przez zabawę, rozwijana jest kreatywność oraz bezpieczne korzystanie z TIK.  Klasy młodsze wykorzystują otrzymane roboty w ramach zajęć z robotyki. Na ostatnich zajęciach uczniowie zaczęli składać swoje roboty. Z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia!

Poniżej kilka zdjęć naszych nowoczesnych pomocy dydaktycznych oraz krótka fotorelacja z zajęć  z robotyki.