Wieczór patriotyczny z kolędami w tle w SP7

Utworzono dnia 03.02.2019, 11:43

„Tę kolędę, tę jedyną

Śpiewam dla Ciebie, Dziecino…”

Wyjątkowy wieczór patriotyczny z kolędami w tle

w Szkole Podstawowej nr 7 w Skarżysku-Kamiennej

Czwartkowy wieczór dla społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej nr 7 z pewnością długo pozostanie w pamięci.

Pięknie udekorowany hol szkoły wypełniły dźwięki patriotycznych utworów, przeplatane brzmieniem kolęd. Słowo powitalne skierowała do wszystkich uczestników dyrektor – pani Joanna Macherzyńska. Licznie zgromadzona publiczność i Goście współtworzyli ten uroczysty koncert włączając się w śpiew znanych, popularnych kolęd i pieśni patriotycznych. Wśród zaproszonych Gości, byli Ci wyjątkowi, dzięki którym wieczór stał się prawdziwą, niezapomnianą i żywą lekcją historii. Zaproszenie na spotkanie przyjęli: kapitan Genowefa Piotrowska – prezes Zarządu Okręgu Kieleckiego Armii Krajowej, ppor. Maria Wrzeszczewicz – pseudonim „Iśka” przewodnicząca Stowarzyszenia Szarych Szeregów Armii Krajowej Samodzielnego Kręgu w Skarżysku – Kamiennej,  ppłk  Janusz Sermanowicz – pseudonim „Dyzma” członek Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, żołnierz legendarnego gen. Antoniego Hedy - Szarego. Wspomnieniom nie było końca…   Ze wzruszeniem wszyscy słuchali Ich wspomnień z dzieciństwa i młodości, które przypadły na trudne lata okupacji. Uczniowie, nauczyciele, rodzice, dziadkowie,                 w magicznej ciszy wsłuchani w słowa wypowiedziane przez Gości, w Ich deklamację Swojej twórczości, nie kryli wzruszenia, oczarowania i podziwu dla Nich.

Spotkaniu towarzyszyły: wykład ks. Piotra Nojka – doktoranta Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego nt. „Ojczyzna w nauczaniu Jana Pawła II”, wystawa pamiątek lat wojny oraz prezentacje projektu „Honorowi Obywatele Miasta Skarżyska – Kamiennej”.

Z pewnością ostatni dzień stycznia 2019 roku stał się dla całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 7 bardzo wyjątkowym i ważnym dniem na kartach historii tej placówki.

>>>KLIK<<<