Szkolne Dni Przeciw Przemocy

Utworzono dnia 04.06.2019, 08:14

,,Szkolne Dni Przeciw Przemocy”
Tradycją naszej szkoły jest coroczny ,,Dzień Przeciw Przemocy”. W tym roku szkolnym postanowiliśmy zorganizować dwa spotkania dla uczniów z podziałem na grupy wiekowe.
W dniu 10 maja 2019r. uczniowie z klas I-IV mieli możliwość spotkania na sali gimnastycznej z aktorami Teatru Patigo z Kielc. Spektakl ,,Króliczek wędrowniczek” był znakomitą komedią dla dzieci w przepięknej scenografii i barwnych kostiumach. Celem przedstawienia było zachęcanie uczniów do zdrowego stylu życia i byciu dobrym oraz pomocnym dla innych.
Natomiast uczniowie z klas V-VIII uczestniczyli w Projekcie ,,Jedno życie”. W dniu 27 maja 2019r. młodzież brała udział w występie artystycznym Rapera- Piotra Plichty -pseudonim Poison. Muzyk podzielił się swoim doświadczeniem, kiedy to zanim doszedł do kariery artysty był osobą uzależnioną od narkotyków. Dziś poprzez własne przeżycia udowadnia, że nie warto sięgać po używki oraz w ciekawy sposób zaprezentował czym jest cyberprzemoc i jak jej zapobiegać. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem słuchali występu artysty, który przekazał im wiele wartościowych wskazówek jak nie zgubić się w dzisiejszym świecie. Oba występy były zorganizowane przy współpracy Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Skarżysku- Kamiennej.

Szczegóły na temat projektu ,,Jedno życie” znajdziemy na stronie www.jedno-zycie.pl