SPAT- szkolny przegląd artystycznej twórczości

Utworzono dnia 14.06.2019, 20:34

SPAT- szkolny przegląd artystycznej twórczości

14.06.19

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań , to również okazja do zaprezentowania swoich, nabytych w całym roku umiejętności.Tych zdobywanych w szkole , jak i tych wynikających z pasji i zainteresowań realizowanych poza szkołą.
   14 czerwca sala gimnastyczna naszej szkoły wypełniła się uczniami , którzy zostali zaproszeni na wyjątkowy koncert - popis talentów swoich młodszych i starszych koleżanek i kolegów.
    To wszystko działo się w ramach Szkolnego Przeglądu Artystycznej Twórczości SPAT 2019.
Była to okazja do zaprezentowania zdolności aktorskich , wokalnych , instrumentalnych , plastycznych ,gimnastycznych , sztuk walki czy świata klocków lego.
Wszystkich  "siódemkowiczów" przywitał zespół instrumentalny , który wkroczył na scenę przy dzwiękach utworu We are the champions , a następnie żywiołowym tangiem La Cumparsita rozpoczął to nasze artystyczne SHOW.
Zespół instrumentalny wzbogaca wszystkie wydarzenia i uroczystości szkolne. Jego skład to: Zuzanna Kręcisz , Maciej Arent , Mikołaj Mamla , Marika Zając , Natalia Głowacka , Emilia Wojteczek  ,Hanna Niemczyk oraz Liliana Rurarz , Emilka Hartwich , Natalia Angelo , Oliwia Piątek ,Julia Bilska , Zuzanna Węgrzyn , Maja Błach i Natalia Konkel.Opiekunem zespołu jest p. Tomek Sekula
   Następnie tanecznym krokiem na scenę wkroczył zespół taneczny z I c prowadzony przez p. Agnieszkę Kaczmarczyk .Jej podopieczni i tym razem nie zawiedli pięknie prezentując się w "Poleczce" oraz "Swingu w uliczce ". Wielkie brawa dla tej najmłodszej naszej utalentowanej młodzieży. Skład artystyczny tworzą tu :Wojciech Berus ,Zuzanna Domańska , Antonina Gwóźdź , Marta Herman , Kornelia Lasota , Gabriela Michalska , Antonina Pastuszko , Joanna Sułek , Weronika Śledzikowska ,Wojciech Żelichowski.
     Po tych zespołowych popisach przyszedł czas na występy solowe.Na scenie prezentowali się :Dominika Nawrocka ( gitara , wokal ) ,) Natalia Angelo ( piano ) ,Bianka Warwas ( zaprezentowała swój debiutancki utwór ,akompaniując sobie na pianinie )  ,Bartek Wiśnios (rewelacyjny perkusista ) ,duet fletowy Emilka Wojteczek i Hania Niemczyk ,Nikola Bębas , Julia Pająk ( gimnastyka artystyczna ) Tosia Pastuszko ( pokaz karate ).
     Kacper Iwański pokazał , jak  cudownie można czarować budując z klocków lego .
Naszemu przedstawieniu towarzyszyła wystawa prac utalentowanych plastyczek : Zuzi Skuzy , Kingi Michalskiej , Julii Szejpało. W świat magii sztuk plastycznych , rysunku wprowadziła nas opiekunka tych utalentowanych dziewczyn p. Agnieszka Maślak.
Finałem tego wyjątkowego spotkania był spektakl teatralny naszej artystycznej trupy, pn. " Dary czterech wróżek "Opowieść z przesłaniem , że dobro wygrywa i  dane innym, powraca....
Zespół teatralny to oczko w głowie opiekunki i artystycznej mamy p. Pauliny Świerczyńskiej.
Jej podopiecznymi są uczennice klas ; IV a Maja Błach ,Oliwia Kasińska , Klaudia Małecka , Dominika Nawrocka ,Maja Nowek , Julia Pająk , Natalia Stokłuska , Amelia Zych ;IV b -Emilia Furtak ,Lena Grunt ,Kornelia Hejdak , Lena Jaworska ,Julia Jelonek , Kinga Misiewicz ,Maja Krawczyk ,Amelia Półtorak ,Sandra Sieczka ,Lena Stępień oraz Zuzanna Stępień  z V c.
Ich występ oczarował publiczność , która nagrodziła wszystkich ogromnymi brawami.Finałowa piosenka z repertuaru Anny Jantar dopełniła przesłanie zawarte w przedstawieniu.
Na zakończenie tego programu słowo podziękowania i podziwu skierowała do wszystkich pani dyrektor naszej szkoły Joanna Macherzyńska

Za rok kolejny SPAT , na który zapraszamy wszystkich utalentowanych już dziś :)