Dla Niepodległej II

Utworzono dnia 08.11.2019, 18:05
Szkoła do hymnu!

11.11 dla Niepodległej. O tej właśnie godzinie , przy uroczyście wprowadzonym sztandarze Szkoły , mury Siódemki wypełniły się brzmieniem najważniejszej i najpiękniejszej pieśni naszego narodu. "Mazurek Dąbrowskiego " popłynął z setek uczniowskich gardeł , wyśpiewany z szacunkiem i w jakiejś dziwnej , tajemniczej aurze... Był to kulminacyjny punkt  naszego wspólnego koncertowania ...
W to niezapomniane wydarzenie wprowadziły nas dźwięki "Poloneza" Wojciecha Kilara , wspólnie wytańczone (przecudnie) przez grupę uczniów klasy III c i ...  VIII a pod artystycznym kierunkiem p. Agnieszki Kaczmarczyk . Klimat uroczystości podkreślały też solowe występy  Marty Herman ( z fletowym akompaniamentem Zuzi Domańskiej ) , melodie filmowe zespołu instrumentalnego z solistką Mariką Zając , wzruszające i przejmujące wykonanie pieśni "Rozkwitały pąki białych róż " klasy III b pod artystycznym kierunkiem p. Edyty Niziołek przetykane brzmieniem skrzypiec świetnego muzyka Maćka  Arenta czy Mikołaja Mamli.
A wszyscy , jednym wielkim zgodnym, "siódemkowym " chórem  wyśpiewali " Pierwszą Brygadę" czy Przybyli ułani pod okienko ".Śpiew połączył uczniów , pracowników szkoły ,nauczycieli i rodziców obecnych na tym wyjątkowym spotkaniu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji